درباره ربات تعیین وقت سفارت ایتالیا

شما می توانید از طریق ربات تعیین وقت سفارت ایتالیا که توسط برنامه نویسان با تجربه نوشته شده و در اختیار شما قرار داده خواهد شد اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید که بسیار کار آسانی میباشد و امکان گرفتن وقت از طریق نرم افزار 99% میباشد. این ربات طوری طراحی شده است که به صورت اتوماتیک...

ادامه مطلب ...

اپلیکیشین راهنمای وقت سفارت

اپلیکیشین راهنمای وقت سفارت را به آسانی از کافه بازار دریافت کنید و خودتان اقدام به اخذ نوبت سفارت نمایید. به کمک این برنامه همیشه از زمان نوبت دهی سفارت ها آگاه خواهید شد.

ادامه مطلب ...
12

خبرنامه وقت سفارت ایتالیا | عضو شوید و از اطلاعیه ها با خبر شوید

جهت آگاهی از روش های جدید تعیین وقت سفارت ایتالیا، اخبار و اطلاعیه های سفارت و زمان باز شدن وقت های سفارت در خبرنامه رایگان سایت عضو شوید.

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا

1.   در صورت درخواست روادید برای کودکان زیر 12 سال، مدارک مربوطه باید توسط والدین یا قیم قانونی آنها ارائه گردند. از همکاری شما سپاسگزاریم.

2.   به اطلاع می رساند که ورود تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی ممنوع می باشد. از مراجعین محترم خواهشمندیم در رعایت این امر کوشا باشند. از همکاری شما سپاسگزاریم.

3.   به اطلاع می رساند که تنظیم وقت جهت ارائه مدارک بصورت رایگان انجام می شود. هیچ آژانس یا واسطه ای حق ارائه چنین خدماتی را ندارد. هرگونه پیشنهاد در این راستا از سوی افراد یا

نهادهای غیر، به منزله کلاهبردی بوده و مراتب می بایست سریعا به اطلاع مقامات ایرانی و مسئولین این سفارتخانه رسانده شود.

 

اطلاعات کلی برای اخذ روادید

سفارت ایتالیا تنها زمانی می تواند روادید متحدالشکل کوتاه مدت (برای اقامت حداکثر 90 روزه در یک بازه زمانی 180 روزه) جهت سفر به حوزه شنگن صادر نماید که تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر، کشور ایتالیا باشد.

سایر کشورهای عضو پیمان شنگن این اختیار را دارند که در مبادی مرزی کشورشان از ورود مسافرانی که بدون در نظر گرفتن دستورالعمل فوق، روادید شنگن اخذ نموده اند، ممانعت بعمل آورند.

کلیه متقاضیان اخذ روادید، به استثنای کودکان زیر 12 سال می بایست اثر انگشت ارائه دهند.

درخواستهایی که بصورت ناقص ارائه گردند یا حاوی مدارک غیر شفاف یا متناقض باشند با رد روادید مواجه می گردند.

خاطر نشان می سازد که اتخاذ تصمیم در باره صدور روادید یا رد یک درخواست، پس از ارزیابی های این سفارت صورت می پذیرد و چنانچه متقاضی، تصمیم مبنی بر رد درخواست روادیدش را نپذیرد می تواند به موجب قانون نزد دادگاه اداری استان لاتزیو (Tribunale Amministrativo del Lazio) طرح دعوی نماید.

روزها و ساعات تحویل گذرنامه ها به متقاضایان، دوشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت 13:00 الی 14:00 و یکشنبه از ساعت 12:00 الی 13:00 می باشد.

 

فرم رایگان درخواست روادید شنگن:

فرم درخواست روادید شنگن

فرم رایگان درخواست روادید ملی نوع (D):

فرم  درخواست روادید ملی

برای اطمینان از تکمیل بودن مدارک درخواست روادید خود، اینجا کلیک کنید.


 

اطلاعات در خصوص انواع روادید

روادید توریستی:

 
آیا درخواست روادید توریستی من کامل است؟

 

توجه مهم:

کلیه مدارک لازم جهت اخذ روادید باید به صورت کاغذی آماده شده و توسط فرد متقاضی به متصدی باجه در هنگام ارائه درخواست، تحویل گردند. لذا هیچیک از مدارکی که در هنگام ارسال درخواست تعیین وقت، بصورت الکترونیکی و در ضمیمه ایمیل به کنسولگری ارسال گردند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. از این روی بنابر دلایل فنی از متقاضیان روادید توریستی خواهشمند است فقط درخواست تعیین وقت را به این اداره ایمیل نموده و از ضمیمه کردن هرگونه فایل دیگری جدا خودداری نمایند.

چنانچه ایمیلهای درخواست تعیین وقت، حاوی فایلهای ضمیمه باشند، بلافاصله و بی آنکه مورد مطالعه قرار گیرند، حذف خواهند شد.

 

مدارک لازم جهت اخذ روادید:

1.   فرم رایگان

فرم درخواست روادید شنگن

2.   دو قطعه عکس پرسنلی (3X4 )
بدون روتوش

3.   گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شنگن را دارد.

4.   هزینه صدور روادید به قرار ذیل که تنها بصورت نقدی و در وجه یورو قابل پرداخت است:

-       افراد بزرگسال: 60 یورو

-       افراد 6 تا 12 سال: 35 یورو

-       افراد زیر 6 سال: رایگان

-       همسر، فرزندان، والدین، پدربزگ و مادر بزگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان: رایگان

5.   دعوتنامه تکمیل شده مطابق نمونه موجود در ضمیمه

( در صورتی که متقاضی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت شود) فرد دعوت کننده می بایست نمونه دعوتنامه را بصورت کامل پر نموده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:

-       شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر

-       شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یکماه از تاریخ خاتمه روادید درخواستی

6.    اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

7.   اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

-       مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتها:

آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی می بایست یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علی‌رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.

-       مشاغل آزاد:

پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازگانی معتبر

-       مشاغل وابسته و کارمندان دولتی:

لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.

8.   اصل و تصویر مدارک مالی، موید امکانات لازم جهت تامین مالی فرد به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

-       پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک

یا:

-       کارت اعتباری بین المللی شخصی (از قبیل Visa, Mastercard، American Express) و پرینت حساب مربوطه.

یا:

-       ضمانت نامه بانکی ( تحت عنوان Fideiussione bancaria) برای متقاضی که شخص دعوت کننده نزد یکی از بانکها یا شرکتهای  بیمه ای ایتالیایی تهیه می نماید. مبلغ این ضمانت نامه نبایست کمتر از مبالغی باشد که در جدول واقع در   کنسولگری مشخص شده است.

علاوه بر مدارک یاد شده، چنانچه متقاضی دارای سند ملکی نیز باشد، توسط کنسولگری در پرونده لحاظ می گردد.

9.   اصل و تصویر بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل 30.000 یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شنگن پوشش دهد.

10.          اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط. 

11.          اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها (در صورت دارا بودن) و برنامه سفر در ایتالیا.

12.          تصویر صفحه اول گذرنامه و روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن).

کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.

 

روادید تجاری:

توجه مهم: کلیه مدارک لازم جهت اخذ روادید باید به صورت کاغذی آماده شده و توسط فرد متقاضی به متصدی باجه در هنگام ارائه درخواست تحویل گردند. لذا، به غیر از دعوتنامه شرکت دعوت کننده، سایر مدارکی که جهت پشتیبانی درخواست، بصورت ایمیلی ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

مدارک لازم

1.   فرم درخواست روادید شنگن 

2.   دو قطعه عکس پرسنلی (3X4) بدون روتوش

3.   گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شنگن را دارد.

 

4.   هزینه صدور روادید، از قرار هر نفر 60 یورو، تنها بصورت نقدی و در وجه یورو قابل پرداخت است. همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ، مادربزرگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان هزینه ای پرداخت نمی نمایند.

5. دعوتنامه بر روی سربرگ شرکت ایتالیایی که می بایست عینا از روی مدل ضمیمه تهیه و با دقت تکمیل گردد 

 

و به همراه گواهی ثبت در اتاق بازرگانی یا تاییدیه اتاق بازرگانی مبنی بر اصالت ثبت شرکت (Visura Camerale) برای متقاضی ارسال شود.

6.   معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت یا سازمان ایرانی که فرد متقاضی را در استخدام خود دارد. این معرفی‌نامه باید حاوی اطلاعات ذیل باشد:

-       اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی (نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد)

-       اطلاعات گذرنامه فرد متقاضی (شماره گذرنامه، تاریخ و محل صدور، تاریخ انقضا)

-       سمت کاری فرد متقاضی در سازمان مربوطه

-       توضیح مختصر در خصوص نوع روابط تجاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت ایتالیایی دعوت کننده

-       تاریخ و مدت زمان سفر فرد متقاضی

-       تایید شرکت مبنی بر تقبل کلیه هزینه های سفر و اقامت متقاضی در ایتالیا.

7.   مدارکی دال بر وجود معاملات تجاری حقیقی با شرکت ایتالیایی (از جمله بازگشایی اعتبار نامه، پروفورما، پیشنهاد قیمت، قرارداد و غیره)

8.   اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

9.   مدارکی دال بر واقعی و فعال بودن شرکت ایرانی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

 در این راستا، بسته به نوع شرکت، مدارک ذیل قابل قبول می باشند:

-       آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی می بایست یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علی‌رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.

یا

-       پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت

 یا

-       کارت بازگانی معتبر

-       در صورتی که نام فرد متقاضی در روزنامه رسمی ارائه شده، درج نگردیده باشد یا وی صاحب پروانه کسب یا کارت بازرگانی نباشد اما در یک جایگاه کارمندی قرار داشته باشد، می بایست مدارک ذیل را نیز به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه) ارائه دهد:

-       نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.

-       لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی.

یا

-       کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه

10.                      در صورتیکه متقاضی به عنوان دارنده یک شغل آزاد قصد سفر به ایتالیا را داشته باشد می بایست اصل و تصویر مدارکی را دال بر تامین مالی خویش ارائه دهد.

11.                      بلیط هواپیما یا رزرو آن

12.                      بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل 30.000 یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شنگن پوشش دهد.

13.                      تصویر صفحه اول گذرنامه و تصویر روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن).

توجه:

مدارک مورد اشاره می بایست توسط شخص متقاضی در هنگام ارائه درخواست صدور روادید به متصدی باجه در کنسولگری تحویل داده شود و نباید به هیچ وجه از پیش برای سفارت ارسال گردد.

کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.

 

روادید تحصیلی:

اطلاعات کلی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا

روادید ترانزیت فرودگاهی:

مدارک مورد نیاز برای روادید ترانزیت فرودگاهی

 

یادآوری مدارک

متقاضیان محترم می توانند فهرست مدارک لازم، به زبان ایتالیایی یا فارسی، را از لینکهای ذیل دریافت نمایند:

مدارک لازم جهت صدور روادید تجاری- زبان فارسی

مدارک لازم جهت صدور روادید توریستی- زبان فارسی

دعوتنامه تجاری

دعوتنامه توریستی

 

ویزای جدید " گردشگری – ویزای خانوادگی / دوستانه "

به تازگی تغییری در روادیدهای دارای عنوان " گردشگری – ویزای خانوادگی / دوستانه "می باشند به شهروندان خارجی که به ایتالیا بر اساس دعوتنامه اقوام یا دوستان سفر می کنند، اعمال شده است.

مشخصات نوع جدید روادید روی اتیکت الصاقی ( استیکر ) چاپ خواهد گردید.

در ادامه فرم های درخواستی و مدارک مورد نیاز درج خواهند شد و باید توجه داشت که سفارت امکان دارد مدارک دیگری نیز درخواست نماید.

" گردشگری – ویزای خانوادگی / دوستانه "- VSU

مدارک و فرم های مورد نیاز

-       فرم درخواست روادید ورود

-       عکس جدید در قطع کارت شناسایی

-       پاسپورت معتبر با تاریخ انقضا که باید بیش از سه ماه از درخواست روادید اعتبار داشته باشد

-       بلیط رفت و برگشت ( یا رزرو بلیط )، یا نشان دادن در اختیار داشتن وسیله برای مسافرت شخصی

-       در اختیار گذاشتن اطلاعات مبنی بر تمکن مالی، بر اساس مقدار مشخص شده بر اساس آیین نامه وزارت کشور 1.3.2000

-       مدارک مبنی بر وضعیت حرفه ای و اجتماعی شخص

-       بیمه نامه معتبر که  حداقل مبلغ 30.000 یورو برای مخارج بستری اورژانس در بیمارستان و یا بازگشت به کشور را در تمامی حوزه شنگن تضمین نماید

-       اقرار نامه پذیرش میهمان، اقرارنامه مبنی بر تامین مخارج محل اقامت از طرف میهماندار

 

پشتیبانی ربات وقت سفارت ایتالیا

پشتیبانی 24 ساعته . شما می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

درباره ربات تعیین وقت سفارت ایتالیا

اپلیکیشن تعیین وقت سفارت ایتالیا را از کافه بازار دانلود کرده و خودتان اقدام به تعیین وقت سفارت نمایید. تعیین وقت به سرعت و با کمترین هزینه ممکن.

  • آموزش تعیین وقت ایتالیا + آموزش پر کردن فرم سفارت + ثبت نام در سیستم سفارت
  • لینک دانلود اپلیکشین در کافه بازار
رفتن به بالا